Lajmet e fundit

Tërmeti në Turqi/ Ndodh mrekullia pas më shumë se 24 orë nxirren nënë e bijë të përqafuara
25Jan
Tërmeti në Turqi/ Ndodh mrekullia pas më shumë se 24 orë nxirren nënë e bijë të përqafuara

Tërmeti i mbrëmjes të së premtes përveç shkaktoi dëme të shumta, si në njerëz ashtu edh...

Tërmeti në Turqi, 29 të vdekur dhe mbi 1.000 të lënduar
25Jan
Tërmeti në Turqi, 29 të vdekur dhe mbi 1.000 të lënduar

Si pasojë e tërmetit kanë humbur jetën 29 persona dhe 1.466 të tjerë janë lënduar provi...

Virusi kinez, Instituti i Shëndetësisë me rekomandime dhe vendos një ekip mjekësor në Aeroportin ‘Adem Jashari’
25Jan
Virusi kinez, Instituti i Shëndetësisë me rekomandime dhe vendos një ekip mjekësor në Aeroportin ‘Adem Jashari’

Virusi kinez, i cili deri tani ka infektuar me qindra njerëz në tërë botën, dhe është p...

Masat e parandalimit të pneumonisë me Coronavirus
25Jan
Masat e parandalimit të pneumonisë me Coronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Republikës së Kosovës (IKSHPK), përmes disa...

Përfundon Cenzusi Ndërkombëtar i Shpendëve të Ujit në Kosovë
25Jan
Përfundon Cenzusi Ndërkombëtar i Shpendëve të Ujit në Kosovë

Në kuadër të aktiviteteve për monitorimin dhe inventarizimin e biodiversitetit, gjatë f...

Koronavirusi kinez, ndërtohet brenda 6 ditësh spitali me 1000 shtretër për të sëmurët
25Jan
Koronavirusi kinez, ndërtohet brenda 6 ditësh spitali me 1000 shtretër për të sëmurët

Qyteti kinez Wuhan ka filluar të ndërtojë një spital brenda gjashtë ditëve në mënyrë që...

22 të vdekur mbi 1 mijë të lënduar nga tërmeti i fuqishëm në Turqi
25Jan
22 të vdekur mbi 1 mijë të lënduar nga tërmeti i fuqishëm në Turqi

Të paktën 22 persona kanë humbur jetën dhe 1.031 të tjerë janë lënduar nga tërmeti i fu...

Momenti i tërmetit të fuqishëm në Turqi, të ftuarit në studio nuk lëvizin nga vendi
24Jan
Momenti i tërmetit të fuqishëm në Turqi, të ftuarit në studio nuk lëvizin nga vendi

Turqia lindore është goditur mbrëmjen e sotme nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6....

Rama për tërmetin në Turqi: I jemi pranë popullit, lutemi që Zoti t’u japë forcë
24Jan
Rama për tërmetin në Turqi: I jemi pranë popullit, lutemi që Zoti t’u japë forcë

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar përmes një postimicicërime në Twitter për...

Rëndohet tragjedia e tërmetit në Turqi, shkon në 14 numri i viktimave
24Jan
Rëndohet tragjedia e tërmetit në Turqi, shkon në 14 numri i viktimave

Pas tërmetit të fuqishëm që goditi Elazigin e Turqisë, numri i viktimave ka shkuar në 1...

Pacolli pas tërmetit në Turqi: FSK-ja e gatshme të ofrojë çfarëdo ndihme
24Jan
Pacolli pas tërmetit në Turqi: FSK-ja e gatshme të ofrojë çfarëdo ndihme

Zëvendëskryeministri i parë në detyrë i Kosovës, njëherësh ministri i Punëve të Jashtme...

Thaçi: Kosova e gatshme të dërgoj ndihma të menjëhershme pas tërmetit në Turqi
24Jan
Thaçi: Kosova e gatshme të dërgoj ndihma të menjëhershme pas tërmetit në Turqi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi përmes një cicërime në Twitter ka reag...