Lajmet e fundit

Pesë zogj lejleku të çelur në folenë e famshme të Gjirokastrës
08Kor
Pesë zogj lejleku të çelur në folenë e famshme të Gjirokastrës

Fillimi i muajit prill shënoi ardhjen e pranverës në Gjirokastër me mbërritjen e çiftit...

Moti në Maqedoni për të mërkurën dhe të enjten
08Kor
Moti në Maqedoni për të mërkurën dhe të enjten

Sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot i ngrohtë, i kthjellët dhe me diell. Tempera...

Rikthehet i nxehti, mësoni si do të jenë temperaturat sot dhe nesër në Kosovë
08Kor
Rikthehet i nxehti, mësoni si do të jenë temperaturat sot dhe nesër në Kosovë

Masat e ajrit me presion të lartë të cilat kanë përfshirë Kosovën, që nga sot do të jen...

Moti sot dhe nesër, me diell dhe i nxehtë në Shqipëri
08Kor
Moti sot dhe nesër, me diell dhe i nxehtë në Shqipëri

Sot në Shqipëri do të mbizotërojë mot i kthjellët, me vranësira kalimtare përgjatë reli...

Sot 183 raste të reja me COVID-19 dhe 57 të shëruar në Kosovë
07Kor
Sot 183 raste të reja me COVID-19 dhe 57 të shëruar në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se janë...

Shkencëtarët i shkruajnë OBSH-së: Koronavirusi përhapet edhe nga ajri
07Kor
Shkencëtarët i shkruajnë OBSH-së: Koronavirusi përhapet edhe nga ajri

239 shkencëtarë nga 32 vende të ndryshme konfirmojnë se koronavirusi përhapet edhe nga...

Temperaturat e larta shënojnë rekord në Arktik/ Qershori, më i nxehti ndonjëherë
07Kor
Temperaturat e larta shënojnë rekord në Arktik/ Qershori, më i nxehti ndonjëherë

Arktiku Siberian regjistroi temperatura jashtëzakonisht të larta muajin e kaluar, pas n...

Fusha magnetike e Tokës ndryshon 10 herë më shpejt sesa mendohej më parë
07Kor
Fusha magnetike e Tokës ndryshon 10 herë më shpejt sesa mendohej më parë

Fusha magnetike e Tokës mund të ndryshojë 10 herë më shpejt sesa mendohej më parë, sipa...

Moti i ligë godet Kroacinë, era deri në 160 kilometra në orë
07Kor
Moti i ligë godet Kroacinë, era deri në 160 kilometra në orë

Disa qytete të Kroacisë mbrëmë dhe mëngjesin e sotëm janë goditur nga një stuhi e fortë...

Studim: Imunitetit i tufës ndaj koronavirusit është i paarritshëm
07Kor
Studim: Imunitetit i tufës ndaj koronavirusit është i paarritshëm

Sipas një studimi të kryer nga mjekë spanjoll, të cilët hedhin poshtë teorinë e imunite...

Ministria e Shëndetësisë: 74 raste të reja dhe dy të vdekur nga koronavirusi në Shqipëri
07Kor
Ministria e Shëndetësisë: 74 raste të reja dhe dy të vdekur nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë regjistruar dy viktima në 24 orët e fundit...

Këshilla për të moshuarit në kohën e COVID
07Kor
Këshilla për të moshuarit në kohën e COVID

Nga Dr Erion Dasho, specialist i Shëndetit Publik në Gjermani