Moti në Shtutgart

21 Gusht E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
23-24
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
2 m/s - lindje
22 Gusht E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
1 m/s - lindje
06-12
Clear sky I kthjellët
11°
1 m/s - verilindje
12-18
Clear sky I kthjellët
21°
3 m/s - lindje-verilindje
18-24
Clear sky I kthjellët
24°
2 m/s - verilindje
23 Gusht E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Clear sky I kthjellët
17°
2 m/s - verilindje
06-12
Clear sky I kthjellët
13°
2 m/s - lindje
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
24°
2 m/s - verilindje
18-24
Fair Pothuajse i kthjellët
25°
2 m/s - lindje-juglindje
24 Gusht E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
19°
1 m/s - verilindje
06-12
Fair Pothuajse i kthjellët
16°
2 m/s - verilindje
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
24°
1 m/s - lindje-verilindje
20-02
Clear sky I kthjellët
23°
1 m/s - lindje-juglindje
25 Gusht E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
18°
1 m/s - jug
08-14
Cloudy I vrenjtur
19°
2 m/s - jug-jugperëndim
14-20
Heavy rain Shi i madh
27°
8 mm
1 m/s - veri-verilindje
20-02
Fair Pothuajse i kthjellët
23°
0 m/s - jug-juglindje
26 Gusht E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
18°
1 m/s - jugperëndim
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
19°
1 m/s - jug-jugperëndim
14-20
Fair Pothuajse i kthjellët
27°
0 m/s - verilindje
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
24°
1 m/s - veri-veriperëndim
27 Gusht E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
19°
0 m/s - jugperëndim
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
19°
2 m/s - jug-jugperëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
28°
0 m/s - verilindje
20-02
Fair Pothuajse i kthjellët
24°
2 m/s - verilindje
28 Gusht E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Fair Pothuajse i kthjellët
18°
1 m/s - jug-jugperëndim
08-14
Partly cloudy Pjesërisht me re
19°
2 m/s - jug-jugperëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
28°
1 m/s - lindje-juglindje
20-02
Rain showers Shi
24°
1 mm
2 m/s - jug
29 Gusht E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Cloudy I vrenjtur
20°
0 m/s - juglindje
08-14
Rain Shi
19°
1 mm
1 m/s - jug-jugperëndim
14-20
Heavy rain Shi i madh
25°
10 mm
2 m/s - jug-jugperëndim
20-02
Rain showers Shi
20°
1 mm
3 m/s - perëndim-veriperëndim
30 Gusht E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Fair Pothuajse i kthjellët
17°
4 m/s - perëndim
08-14
Fair Pothuajse i kthjellët
15°
3 m/s - perëndim
14-20
Partly cloudy Pjesërisht me re
19°
3 m/s - perëndim-veriperëndim
20-02
Partly cloudy Pjesërisht me re
17°
1 m/s - veriperëndim
31 Gusht E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
02-08
Clear sky I kthjellët
13°
0 m/s - jug-jugperëndim
08-14
Clear sky I kthjellët
13°
2 m/s - jug-jugperëndim

Shtutgart

Shtutgarti është kryeqyteti i shtetit gjerman të Baden-Württemberg në Gjermaninë jugperëndimore. Qyteti shtrihet në mes të Pyjeve të Zezë dhe Alpet Swabian në të ashtuquajturën gondolë Stuttgart, e cila përbëhet nga luginat e një numri të lumenjve dhe lumenjve që rrjedhin në lumë Neckar. Qyteti ka rreth 600,000 banorë, dhe është qyteti kryesor për një zonë metropolitane me mbi 3 milionë banorë.