Moti në Selanik

28 Shtator E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
18:00
Pjesërisht me re
22°
0
3 m/s - 3
21:00
Pothuajse i kthjellët
21°
0
2 m/s - 2.3
00:00
Pjesërisht me re
20°
0.2
2 m/s - 1.9

Po bëni plane për fundjavë? Ja si do të mbajë moti në Shqipëri

2023-09-28 17:33:27
29 Shtator E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
20°
0.1
3 m/s - 2.7
12:00
Pjesërisht me re
26°
0.1
3 m/s - 2.7
18:00
Reshje të lehta shiu
22°
0.9
2 m/s - 2.2
00:00
Pjesërisht me re
19°
0
3 m/s - 3.2
30 Shtator E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
19°
0
3 m/s - 3.4
12:00
Pothuajse i kthjellët
26°
0
3 m/s - 2.7
18:00
Pothuajse i kthjellët
21°
0
2 m/s - 2.2
00:00
Pjesërisht me re
19°
0
4 m/s - 3.7
01 Tetor E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Me diell
19°
0
5 m/s - 4.7
12:00
Pothuajse i kthjellët
26°
0
2 m/s - 1.8
18:00
Pothuajse i kthjellët
22°
0
3 m/s - 2.8
00:00
Pjesërisht me re
19°
0
5 m/s - 4.5
02 Tetor E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Me diell
19°
0
5 m/s - 4.8
12:00
Me diell
25°
0
3 m/s - 3
18:00
I kthjellët
21°
0
3 m/s - 2.9
00:00
I kthjellët
17°
0
2 m/s - 2
03 Tetor E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
18°
0
1 m/s - 0.9
12:00
Pjesërisht me re
23°
0
3 m/s - 3.2
18:00
I kthjellët
20°
0
2 m/s - 1.9
00:00
Pothuajse i kthjellët
17°
0
2 m/s - 2.2
04 Tetor E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
17°
0
1 m/s - 0.9
12:00
Pothuajse i kthjellët
24°
0
3 m/s - 2.9
18:00
I kthjellët
19°
0
3 m/s - 2.5
00:00
Pjesërisht me re
17°
0
2 m/s - 2.2
05 Tetor E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
Pjesërisht me re
17°
0
2 m/s - 1.5
12:00
Pjesërisht me re
24°
0
7 m/s - 7.1
18:00
Pjesërisht me re
17°
0
7 m/s - 7.4
00:00
I kthjellët
15°
0
5 m/s - 5.1
06 Tetor E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
I kthjellët
14°
0
5 m/s - 4.7
12:00
Pjesërisht me re
21°
0
3 m/s - 2.6
18:00
Pothuajse i kthjellët
18°
0
2 m/s - 2.4
00:00
I kthjellët
13°
0
2 m/s - 2.1
07 Tetor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
06:00
I kthjellët
14°
0
3 m/s - 2.8
12:00
Me diell
20°
0
3 m/s - 2.9
18:00
I kthjellët
17°
0
3 m/s - 2.8

Selanik

Selaniku është i qyteti i dytë më i madh në Greqi dhe kryeqyteti i rajonit të Maqedonisë Qendrore, si dhe kryeqytet i Administratës së decentralizuar të Maqedonisë dhe Thrakisë. Selaniku është qendra e dytë më e madhe ekonomike, industriale, tregtare dhe politike e Greqisë.