Moti në Vlorë

26 Janar E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
04-06
Cloudy I vrenjtur
8°
2 m/s - lindje-juglindje
06-12
Cloudy I vrenjtur
8°
<1 mm
2 m/s - lindje
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
2 m/s - lindje-verilindje
18-24
Heavy rain showers Me pikla shiu
12°
6 mm
1 m/s - lindje
27 Janar E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Heavy rain showers Me pikla shiu
9°
8 mm
2 m/s - lindje-juglindje
06-12
Light rain showers Reshje të lehta shiu
8°
<1 mm
0 m/s - lindje
12-18
Rain showers Shi
13°
2 mm
2 m/s - perëndim-veriperëndim
18-24
Light rain showers Reshje të lehta shiu
10°
<1 mm
0 m/s - veri-veriperëndim
28 Janar E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
7°
<1 mm
1 m/s - juglindje
06-12
Partly cloudy Pjesërisht me re
7°
<1 mm
1 m/s - juglindje
12-18
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
4 m/s - jug-jugperëndim
28 Janar E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
3 m/s - jug
29 Janar E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
12°
<1 mm
3 m/s - jug-juglindje
07-13
Light rain showers Reshje të lehta shiu
12°
<1 mm
4 m/s - jug
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
<1 mm
4 m/s - jug-jugperëndim
19-01
Rain showers Shi
12°
1 mm
2 m/s - jug
30 Janar E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Heavy rain showers Me pikla shiu
10°
7 mm
1 m/s - jug
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
9°
<1 mm
1 m/s - veri-verilindje
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
3 m/s - veri-veriperëndim
19-01
Cloudy I vrenjtur
7°
1 m/s - lindje-juglindje
31 Janar E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
4°
2 m/s - lindje-juglindje
07-13
Cloudy I vrenjtur
7°
<1 mm
1 m/s - lindje-juglindje
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
2 m/s - jug
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
1 m/s - juglindje
1 Shkurt E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Fair Pothuajse i kthjellët
8°
2 m/s - lindje
07-13
Fair Pothuajse i kthjellët
7°
<1 mm
2 m/s - lindje
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
3 m/s - jug-jugperëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
<1 mm
1 m/s - juglindje
2 Shkurt E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
8°
<1 mm
1 m/s - lindje-juglindje
07-13
Cloudy I vrenjtur
9°
<1 mm
1 m/s - juglindje
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
15°
<1 mm
3 m/s - jugperëndim
19-01
Fair Pothuajse i kthjellët
11°
<1 mm
1 m/s - jug-juglindje
3 Shkurt E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Fair Pothuajse i kthjellët
8°
<1 mm
1 m/s - jug-juglindje
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
8°
<1 mm
1 m/s - lindje-juglindje
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
16°
2 m/s - veriperëndim
19-01
Fair Pothuajse i kthjellët
11°
1 m/s - lindje-verilindje
4 Shkurt E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
8°
2 m/s - lindje

Vlorë

Vlora është një qytet bregdetar në jugperëndim të Shqipërisë. Vlora është qyteti i dytë më i madh portual pas Durrësit, me një popullsi afërsisht 200.000 (2013). Ndodhet në jugperëndim të Shqipërisë, në Detin Adriatik dhe është qendra e Rrethit të Vlorës dhe të Qarkun së Vlorës. Është qyteti ku është shpallur Deklarata e Pavarësisë shqiptare më 28 nëntor 1912.