Moti në Tiranë

23 Maj E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
15:00
Me diell
21°
0
66.3%
4 m/s - 4
18:00
I kthjellët
17°
0
87.1%
2 m/s - 1.6
21:00
I kthjellët
16°
0
88.9%
1 m/s - 1.2
00:00
I kthjellët
13°
0
91.3%
2 m/s - 1.7
24 Maj E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
18°
0.1
76.5%
1 m/s - 1.1
12:00
Pothuajse i kthjellët
23°
0
56.7%
3 m/s - 3.4
18:00
Pjesërisht me re
17°
0
86.2%
2 m/s - 1.8
00:00
Pothuajse i kthjellët
18°
0
67.4%
1 m/s - 1.3
25 Maj E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
19°
0.1
69.9%
1 m/s - 0.7
12:00
Shi
26°
2.4
52.4%
2 m/s - 2.1
18:00
Shi i madh
21°
8
75.2%
2 m/s - 1.5
00:00
Shi i madh
17°
8.2
92.2%
2 m/s - 2.2
26 Maj E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Shi
17°
3.8
89.5%
1 m/s - 0.9
12:00
Shi
19°
1.5
79.2%
3 m/s - 2.6
18:00
Pjesërisht me re
18°
0
86.4%
1 m/s - 0.6
00:00
Pjesërisht me re
17°
0
84.2%
1 m/s - 0.5
27 Maj E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Shi
19°
5.6
81.1%
0 m/s - 0.3
12:00
Pjesërisht me re
21°
0.1
71.1%
2 m/s - 2.1
18:00
Pjesërisht me re
20°
0
84.1%
1 m/s - 1.4
00:00
I kthjellët
17°
0
82.9%
1 m/s - 1
28 Maj E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Shi
19°
3.9
77.3%
1 m/s - 1
12:00
Reshje të lehta shiu
20°
0.6
82%
2 m/s - 1.8
18:00
Pothuajse i kthjellët
20°
0
75.7%
0 m/s - 0.3
00:00
I kthjellët
16°
0
84.8%
2 m/s - 1.7
29 Maj E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Shi
18°
1.7
81.5%
1 m/s - 1.4
12:00
Shi i madh
21°
10.1
69.8%
1 m/s - 1
18:00
Pjesërisht me re
17°
0.2
91.1%
2 m/s - 1.7
00:00
Pothuajse i kthjellët
15°
0
90.9%
1 m/s - 1.4
30 Maj E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Shi
18°
6.6
78.5%
0 m/s - 0.2
12:00
Shi
20°
1.7
75.1%
0 m/s - 0.3
18:00
Pjesërisht me re
19°
0
77%
1 m/s - 0.6
00:00
I kthjellët
16°
0
83.9%
1 m/s - 0.8
31 Maj E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Me diell
20°
0.4
71%
0 m/s - 0.4
12:00
Pjesërisht me re
24°
0.4
61.2%
2 m/s - 2.4
18:00
I kthjellët
20°
0
79.7%
1 m/s - 0.8
00:00
I kthjellët
17°
0
82.5%
1 m/s - 0.8
01 Qershor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Me diell
22°
0
67.5%
0 m/s - 0.4
12:00
Pothuajse i kthjellët
27°
0
48%
2 m/s - 2.3
18:00
Pjesërisht me re
23°
0
53.8%
1 m/s - 1.1

Tiranë

Tirana (në të folmen tiranase: Tirona) është kryeqendra e qarkut dhe rrethit me të njëtin emër dhe kryeqyteti i Republikës së Shqipërisë. Tirana ndodhet në qendër të Shqipërisë, rreth 35 km në lindje të Durrësit dhe rreth 40 km në veri-perëndim të Elbasanit, në një luginë të rrethuar nga Mali i Dajtit në lindje, kodrat e Kërrabës dhe Saukut në jug, kodrat e Vaqarrit dhe Yzberishtit në perëndim dhe ato të Kamzës në veri.