Moti në Sarandë

23 Maj E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
18:00
I kthjellët
20°
0
82.5%
6 m/s - 5.8
21:00
I kthjellët
17°
0
79.5%
3 m/s - 3.2
00:00
I kthjellët
14°
0
89.8%
3 m/s - 2.5
24 Maj E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Me diell
19°
0
66.6%
2 m/s - 1.5
12:00
Pjesërisht me re
25°
0
56.7%
4 m/s - 3.6
18:00
I kthjellët
20°
0
70.9%
2 m/s - 2
00:00
Pjesërisht me re
15°
0
80.3%
3 m/s - 3.2
25 Maj E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
21°
0
62.7%
2 m/s - 2
12:00
Pjesërisht me re
25°
0
57.7%
3 m/s - 3.3
18:00
Shi
20°
2.1
85.6%
2 m/s - 1.5
00:00
Shi i madh
17°
7.9
85.2%
4 m/s - 4.3
26 Maj E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Shi
18°
2.8
81.2%
1 m/s - 1
12:00
Pjesërisht me re
18°
0.4
81.4%
2 m/s - 1.9
18:00
Pjesërisht me re
18°
0
75.8%
1 m/s - 1.2
00:00
Pjesërisht me re
14°
0
94.4%
3 m/s - 2.5
27 Maj E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
20°
0
69.4%
1 m/s - 1
12:00
Pothuajse i kthjellët
23°
0
64.7%
3 m/s - 3.4
18:00
Pothuajse i kthjellët
19°
0
90.1%
1 m/s - 0.7
00:00
I kthjellët
15°
0
89%
2 m/s - 1.7
28 Maj E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Me diell
20°
0
71.8%
1 m/s - 0.7
12:00
Pothuajse i kthjellët
23°
0.1
70.1%
3 m/s - 3.4
18:00
I kthjellët
19°
0
87.8%
1 m/s - 1.4
00:00
Pjesërisht me re
15°
0.2
96.3%
1 m/s - 1.4
29 Maj E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
17°
0.2
81.9%
1 m/s - 1.2
12:00
Shi
22°
1.2
70%
3 m/s - 2.7
18:00
Pothuajse i kthjellët
18°
0
84.5%
1 m/s - 1.4
00:00
Pjesërisht me re
15°
0
95.3%
2 m/s - 1.9
30 Maj E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
19°
0.3
75.1%
1 m/s - 1.4
12:00
Pjesërisht me re
22°
0.1
63.7%
3 m/s - 2.8
18:00
Pjesërisht me re
19°
0
80.5%
1 m/s - 0.6
00:00
I kthjellët
16°
0
93.2%
2 m/s - 1.6
31 Maj E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Me diell
20°
0
74.8%
0 m/s - 0.3
12:00
Pjesërisht me re
24°
0
68.2%
4 m/s - 3.8
18:00
I kthjellët
20°
0
76.7%
1 m/s - 1.2
00:00
I kthjellët
16°
0
90.8%
2 m/s - 1.7
01 Qershor E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Me diell
22°
0
71.2%
1 m/s - 0.9
12:00
Me diell
27°
0
62.7%
3 m/s - 3.1
18:00
I kthjellët
23°
0
72.1%
0 m/s - 0.3

Sarandë

Saranda është qytet në Shqipërinë jugore i vendosur ne bregun e detit Jon. Është e vendosur ne një shpat mali. Nga veriu qyteti Sarandë kufizohet me Kakomenë dhe Hamalloin, nga juglindja me Lëkurësin (fshati shpërngulur qysh në kohën e Luftës së Lëkurësit, më 1878, sot topogërmadhë), nga lindja me Gjashtën dhe nga perëndimi me Detin Jon. Saranda ka një klimë tipike mesdhetare. Saranda ka numrin më të lartë të ditëve me diell edhe në Evropë, mbi 270 ditë.