Moti në Krrabë

29 Janar E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
12-18
Rain showers Shi
9°
3 mm
2 m/s - jugperëndim
18-24
Rain showers Shi
6°
4 mm
1 m/s - lindje-verilindje
30 Janar E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Rain showers Shi
5°
1 mm
0 m/s - lindje-juglindje
06-12
Cloudy I vrenjtur
5°
<1 mm
0 m/s - jug-juglindje
12-18
Fair Pothuajse i kthjellët
9°
<1 mm
1 m/s - perëndim-jugperëndim
18-24
Fair Pothuajse i kthjellët
4°
1 m/s - veri-verilindje
31 Janar E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
1°
2 m/s - lindje-verilindje
06-12
Fair Pothuajse i kthjellët
1°
1 m/s - verilindje
12-18
Light rain Shi
11°
<1 mm
1 m/s - jugperëndim
18-24
Fog Mjegull
7°
<1 mm
1 m/s - perëndim
1 Shkurt E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
6°
<1 mm
1 m/s - verilindje
1 Shkurt E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
5°
1 m/s - verilindje
13-19
Fair Pothuajse i kthjellët
13°
1 m/s - perëndim-veriperëndim
19-01
Clear sky I kthjellët
7°
1 m/s - verilindje
2 Shkurt E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
3°
1 m/s - verilindje
07-13
Cloudy I vrenjtur
5°
1 m/s - verilindje
13-19
Cloudy I vrenjtur
12°
<1 mm
2 m/s - perëndim-jugperëndim
19-01
Cloudy I vrenjtur
9°
<1 mm
0 m/s - veri
3 Shkurt E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
7°
<1 mm
0 m/s - veri-verilindje
07-13
Rain Shi
8°
1 mm
0 m/s - verilindje
13-19
Light rain Shi
11°
<1 mm
1 m/s - jugperëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
0 m/s - lindje-verilindje
4 Shkurt E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
7°
0 m/s - verilindje
07-13
Fair Pothuajse i kthjellët
5°
1 m/s - verilindje
13-19
Fair Pothuajse i kthjellët
14°
1 m/s - perëndim-jugperëndim
19-01
Clear sky I kthjellët
7°
1 m/s - lindje-verilindje
5 Shkurt E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Clear sky I kthjellët
6°
1 m/s - verilindje
07-13
Clear sky I kthjellët
9°
0 m/s - veri-verilindje
13-19
Clear sky I kthjellët
17°
3 m/s - jug-jugperëndim
19-01
Rain showers Shi
9°
4 mm
2 m/s - jug-jugperëndim
6 Shkurt E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Rain Shi
9°
3 mm
5 m/s - perëndim-jugperëndim
07-13
Rain Shi
6°
2 mm
1 m/s - perëndim-jugperëndim
13-19
Rain Shi
7°
1 mm
1 m/s - jugperëndim
19-01
Light rain Shi
4°
<1 mm
1 m/s - lindje-verilindje
7 Shkurt E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Sleet Borë me shi
3°
2 mm
0 m/s - lindje
07-13
Light rain Shi
2°
<1 mm
2 m/s - lindje
13-19
Light snow Borë e lehtë
6°
<1 mm
3 m/s - lindje-juglindje

Krrabë

Krraba është një kryeqytet i komunës në Shqipëri. Ajo ndodhet në rrethin e Rrethiut në Tiranë dhe në prefekturën e Qarkut në Tiranë, në pjesën qendrore të vendit, 18 km në juglindje të kryeqytetit Tiranë. Krrabë është 416 metra mbi nivelin e detit dhe numri i banorëve është 1 177.