Moti në Durrës

26 Janar E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
04-06
Cloudy I vrenjtur
12°
4 m/s - jug-juglindje
06-12
Light rain Shi
12°
<1 mm
4 m/s - juglindje
12-18
Rain showers Shi
13°
1 mm
4 m/s - juglindje
18-24
Rain Shi
13°
4 mm
2 m/s - jug
27 Janar E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Heavy rain showers Me pikla shiu
12°
5 mm
6 m/s - jug
06-12
Rain showers Shi
12°
2 mm
2 m/s - jugperëndim
12-18
Rain showers Shi
12°
2 mm
3 m/s - perëndim
18-24
Light rain showers Reshje të lehta shiu
12°
<1 mm
2 m/s - veri-veriperëndim
28 Janar E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
00-06
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
<1 mm
1 m/s - juglindje
06-12
Rain showers Shi
11°
1 mm
4 m/s - jug-juglindje
12-18
Fair Pothuajse i kthjellët
12°
<1 mm
7 m/s - jug-juglindje
28 Janar E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
19-01
Cloudy I vrenjtur
14°
10 m/s - jug
29 Janar E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Rain Shi
14°
3 mm
9 m/s - jug-jugperëndim
07-13
Heavy rain Shi i madh
14°
5 mm
9 m/s - jugperëndim
13-19
Light rain showers Reshje të lehta shiu
13°
<1 mm
6 m/s - perëndim-jugperëndim
19-01
Rain showers Shi
13°
3 mm
1 m/s - veri
30 Janar E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Rain Shi
10°
2 mm
3 m/s - lindje-juglindje
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
4 m/s - veri-verilindje
13-19
Fair Pothuajse i kthjellët
12°
4 m/s - veri-veriperëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
11°
1 m/s - veri-verilindje
31 Janar E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Cloudy I vrenjtur
10°
3 m/s - jug-juglindje
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
10°
4 m/s - jug-juglindje
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
<1 mm
6 m/s - jug-juglindje
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
6 m/s - jug
1 Shkurt E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
4 m/s - jug-juglindje
07-13
Fair Pothuajse i kthjellët
12°
3 m/s - jug-juglindje
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
14°
<1 mm
3 m/s - jug-jugperëndim
19-01
Light rain showers Reshje të lehta shiu
14°
<1 mm
4 m/s - jug-jugperëndim
2 Shkurt E dielë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Light rain Shi
12°
<1 mm
2 m/s - juglindje
07-13
Rain Shi
12°
1 mm
4 m/s - jug-juglindje
13-19
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
<1 mm
5 m/s - jug-jugperëndim
19-01
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
1 m/s - jug-jugperëndim
3 Shkurt E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
3 m/s - juglindje
07-13
Partly cloudy Pjesërisht me re
12°
<1 mm
3 m/s - jug-juglindje
13-19
Fair Pothuajse i kthjellët
14°
2 m/s - perëndim-jugperëndim
19-01
Clear sky I kthjellët
13°
2 m/s - veri-veriperëndim
4 Shkurt E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Era
01-07
Partly cloudy Pjesërisht me re
13°
0 m/s - verilindje

Durrës

Durrësi është qyteti i dytë më i madh në Shqipëri. Qyteti ka mbi 200,000 banorë dhe njëkohësisht është qendra e prefekturës dhe qarkut të Durrësit. Është një nga qytetet më të lashtë dhe më të rëndësishëm ekonomikë të Shqipërisë. Durrësi është i vendosur në bregdetin qëndror shqiptar, rreth 33 km (21 mi), në perëndim të kryeqytetit Tiranë.