Ftohtë dhe diell në Maqedoni

Ftohtë dhe diell në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ftohtë, gjatë ditës kryesisht me diell, në pjesën jug-veriore me vranësira të vogla. Temperaturat do të lëvizin nga -2 deri në 4 °C.

Dita e shtunë do të mbajë mot të kthjellët e me diell. Temperaturat pritet të lëvizin prej 1 deri në 4 °C.

E diela do të jetë me të ftohtë, të kthjellët e me diell. Temperaturat do të sillen nga -2 deri në 4 °C./Motilokal.com