Tjetër tërmet godet Shqipërinë

Tjetër tërmet godet Shqipërinë

Një tjetër tërmet është regjistruar rreth orës 00:00 me magintudë 4.8 shkallë të Rihterit.

Sipas të dhënave nga Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane, rreth 29 kilometra në perëndim të Tiranës dhe 10 kilometra në veriperëndim të Shijakut.

Po ashtu në Shqipëri kanë filluar edhe reshjet e shiut, duke e bërë akoma më të vështirë kalimin e natës për personat që u janë prishur shtëpitë. /Motilokal.com