Sot mot i ftohtë e me shi në Maqedoni

Sot mot i ftohtë e me shi në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ftohtë, me vranësira dhe reshje të përkohshme shiu të cilat më të rrëmbyeshme do të jenë në pjesët jug-veriore të vendit, ndërsa në pjesët tjera me intensitet më të vogël. Temperaturat do të lëvizin nga 4 deri në 7 °C.

Dita e shtunë do të mbajë mot pjesërisht me re. Temperaturat pritet të lëvizin prej 7 deri në 9 °C.

E diela do të jetë me mot pothuajse të kthjellët gjatë paradites, ndërsa pasdite pjesërisht me re. Temperaturat do të sillen nga 9 deri në 13 °C./Motilokal.com

*Foto: Amer Demishi