Sërish lëkundje tërmeti në Shqipëri

Sërish lëkundje tërmeti në Shqipëri

Në orët e para të mëngjesit sot është regjistruar një tërmet me magnitudë 3.1 të shallës së Rihterit në jug të Shqipërisë.

Sipas të dhënave nga Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane, rreth orës 04:07 me epiqendër qytetin e Sarandës apo 176 kilometra në jug të Tiranës, 33 kilometra në verilindje të Kérkyras në Greqi dhe15 kilometra në verilindje të Konispolit në Shqipëri./Motilokal.com