Mbani çadrat me veti, moti në Kosovë do të jetë me shi

Mbani çadrat me veti, moti në Kosovë do të jetë me shi

Moti për ditët e ardhshme në Kosovë do të mbaj mot me vranësira dhe intervale me diell. Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me shi, duke përfshirë gjithë territorin. Temperaturat do të lëvizin nga 11 deri në 12 °C. Era do të fryjë me shpejtësi 5 m/s në drejtim të jug-juglindjes.

Mëngjesi i së enjtes do të jetë pjesërisht me re, ndërsa mesdita me vranësira. Temperaturat pritet të lëvizin prej 7 deri në 13 °C. Era do të fryjë me shpejtësi  1 m/s në drejtim të perëndim-jugperëndimit. /Motilokal.com