Një tornado e fuqishme godet qytetin Grosseto të Italisë

Një tornado e fuqishme godet qytetin Grosseto të Italisë

Një tornado e fuqishme ka goditur qytetin e Polverosa di Orbetello (Grosseto) të Italisë pasditen e së dielës. Stuhi të mëdha të shoqëruar me shi kanë dëmtuar shtëpi dhe ka shkulur pemët.

Sipas vlerësimeve fillestare tornado ka qenë F2 (shpejtësi të erës prej 181 deri në 253 km/h) në shkallën Fujita. Për fat të mirë, nuk ka të plagosur por rreth njëzet persona , duke përfshirë katër fëmijë, mbetën të shpërngulur .

Moti i ligë që disa ditë ka përfshirë Italinë, duke shkaktuar dëme të konsiderueshme, përmbytjet në Venecia do t’i kushtojnë shtetit italianë rreth një miliardë dollarë. /Motilokal.com

Rezultati i imazhit për Polverosa di Orbetello (Grosseto),

73322208_1354697681378595_6455984811151458304_n

Image may contain: sky, house, outdoor and nature

Image may contain: sky, tree, house, cloud, outdoor and nature

74176238_1354697651378598_2038893646257848320_n

Maltempo 17 novembre 2019

Maltempo 17 novembre 2019