Mot me diell dhe shumë i nxehtë në Maqedoni

Mot me diell dhe shumë i nxehtë në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i nxehtë, i kthjellët e me diell. Temperaturat e ajrit gjatë ditës së sotme do të luhatën nga 22 deri në 35 °C.

E enjtja do të mbajë mot të nxehtë, të kthjellët e me diell. Temperaturat do të lëvizin nga 24 deri në 36 °C. /Motilokal.com