Si pritet të jetë qielli sot dhe fundjavë në Mal të Zi

Si pritet të jetë qielli sot dhe fundjavë në Mal të Zi

Moti sot në Mal të Zi, do të mbajë mot i ngrohtë, pjesërisht me re e me diell, vende-vende edhe me riga lokale shiu. Temperaturat do të lëvizin nga 20 deri në 25 °C.

Dita e shtunë do të jetë me kthjellime dhe me re. Temperaturat parashihet të lëvizin prej 19 deri në 25 °C.

E diela pritet të mbajë mot pjesërisht me re e me diell. Temperatura gjatë ditës pritet të sillen prej 19 deri në 23 °C./Motilokal.com