Parashikimi i motit për sot dhe dy ditët ardhshme në Maqedoni

Parashikimi i motit për sot dhe dy ditët ardhshme në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ngrohtë, me vranësira e intervale me diell. Temperaturat do të lëvizin nga 16 deri në 25 °C.

Dita e shtunë do të nis me vranësira e reshje shiu, pasdite pjesërisht me re e me diell. Temperaturat pritet të lëvizin prej 16 deri në 25 °C.

Të dielën do të mbajë mot pjesërisht me re e me diell, vende-vende edhe me riga lokale shiu. Temperaturat do të sillen nga 15 deri në 24 °C./Motilokal.com