Mësoni si do të jetë moti në fundjavë në Rugovë dhe Brezovicë

Mësoni si do të jetë moti në fundjavë në Rugovë dhe Brezovicë

Vërtet keni planifikuar të kaloni fundjavë në vendet malore si Brezovicë, Prevallë, Rugovë e shumë vende të tjera në Kosovë. Mos hezitoni klikoni motilokal.com dhe mësoni si është moti.

Moti për ditën e shtunë në Rugovë do të mbajë mot me shi. Temperaturat do të lëvizin prej 7 deri në 10 °C. Era do të fryjë 3 m/s në drejtim të jug-jugperëndimit.

E diela do të jetë mëngjesi pjesërisht me re, kurse mesdita pothuajse i kthjellët. Temperaturat do të lëvizin prej 5 deri në 8 °C. Era do të fryjë 3 m/s në drejtim të jug-jugperëndimit.

Ndërsa në Brezovicë të shtunën do të mbajë mëngjesi pjesërisht me re, mesdita me reshje shiu. Temperaturat pritet të lëvizin nga 8 deri në 14 °C.

Dita e diele do të jetë mot me shi. Temperaturat parashihet të lëvizin nga 8 deri në 12 °C. /Motilokal.com