Para se të bëni plane, së pari mësoni si do të jetë moti për fundjavën në Theth dhe Valbonë

Para se të bëni plane, së pari mësoni si do të jetë moti për fundjavën në Theth dhe Valbonë

Keni vendosur ta kaloni fundjavën në Valbonë dhe Theth, atëherë mos harroni së pari mësoni motin duke klikuar në www.motilokal.com apo instaloni në telefonat tuaj për të kuptuar si do të jetë moti.

Sipas parashikimit të motilokal.com, moti në Valbonë për ditën e shtunë do të mbajë mot me shi. Temperaturat parashihet të lëvizin prej 9 deri në 12 °C. Era do të fryjë 3 m/s në drejtim të jugut.

Edhe dita e diele do të mbajë mot me shi. Temperaturat pritet të sillen prej 8 deri në 9 °C. Era do të fryjë 3 m/s në drejtim të jug-juglindjes.

Moti për ditën e shtunë në Theth pritet të jetë me shi të madh deri në 8 milimetra. Temperaturat do të lëvizin nga 8 deri në 12 °C. Era do të fryjë 7.2 kilometra në orë (2 m/s) në drejtim të jugut. Ngjashëm do të jetë edhe ditën e diele me shi të madh. Temperaturat pritet të lëvizin prej 8 deri në 10 °C. /Motilokal.com