Moti i paqëndrueshëm, vijojnë reshjet dhe stuhitë në Shqipëri

Moti i paqëndrueshëm, vijojnë reshjet dhe stuhitë në Shqipëri

Reshjet që kanë përfshirë Shqipërinë, kanë qenë me intensitet mesatar deri të lartë kryesisht në disa qytete.

Reshjet e shiut me intensitet mesatar dhe të lartë do të na shoqërojnë edhe në fundjavë.

Sipas parashikimit të motilokal.com, moti në Shqipëri për ditën e premte do të mbajë mot me shi. Temperaturat do të luhatën nga 14 deri në 18 °C.

Ndërsa të shtunën mëngjesi do të jetë pjesërisht me re, kurse mesdita me shi në mbrëmje deri 10 mm reshje shiu.. Temperaturat parashihet të lëvizin prej 15 deri në 20 °C. Era do të fryje me shpejtësi 3 m/s në drejtim të juglindjes.

Moti për ditën e diele do të mbajë me shi. Temperaturat do të sillen prej 14 deri në 15 °C. Era do të fryje me shpejtësi 3 m/s në drejtim të jugperëndimit. /Motilokal.com