Ja çfarë moti na pret këtë javë në Maqedoninë Veriore

Ja çfarë moti na pret këtë javë në Maqedoninë Veriore

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe stabil. Temperatura për ditën e sotme priten të arrijnë deri në 31 °C, ndërsa ditën e martë do të ketë ngritje të temperaturave që do të sillen nga 26 deri në 33 °C.

E mërkura do të regjistrojë temperaturat me të larta në Maqedoninë e Veriut që do të arrijnë deri 37 °C. /Motilokal/