Maqedonia e Veriut, mot me diell dhe temperatura deri në 33 °C

Maqedonia e Veriut, mot me diell dhe temperatura deri në 33 °C

Nën ndikimin e masës së ngrohtë të ajrit nga jugu prej nesër vijon periudha e motit dukshëm më të ngrohtë. Në vendet lokale në orët e pasdites do të ketë shi dhe bubullima.

Temperatura për ditë e sotme priten të arrijnë deri në 31 °C, ndërsa ditën e shtunë do të ketë ngritje të temperaturave që do të sillen nga 20 deri në 33 °C. E diela do të regjistrojë temperaturat nga 21 deri në 29 °C.

Nga e hëna na pret mot më i vranët dhe me temperatura prej 25 deri në 33 °C, të përcjella me shi dhe bubullima. /Motilokal/