Ky është parashikimi i motit për sot dhe nesër në Kosovë

Ky është parashikimi i motit për sot dhe nesër në Kosovë

Moti sot në Kosovë do të jetë i kthjellët. Temperaturat për ditën e sotme do të lëvizin prej 11 deri në 20 ºC. Era do të fryjë 3 m/s në drejtim të jug-jugperëndimit.

E enjtja do të mbajë mot pjesërisht me re. Temperaturat pritet të lëvizin nga 12 deri në 22 ºC. /Motilokal.com