Si do të jetë moti sot dhe ditëve në vijim në Kosovë?

Si do të jetë moti sot dhe ditëve në vijim në Kosovë?

Moti në Kosovë pritet të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell. Temperaturat për ditën e sotme do të lëvizin prej 4 deri në 13 °C. Era do të fryjë 4 m/s në drejtim të veri-verilindjes.

Sipas motilokal.com, dita e martë do të mbajë mot i kthjellët. Temperaturat pritet të lëvizin nga 4 deri në 13 °C.

Edhe e mërkura do të mbajë mot të kthjellët. Temperaturat do të sillen prej 8 deri në 19 °C. /Motilokal.com