Ndryshon moti, këto janë temperaturat për sot dhe fundjavë në Maqedoninë e Veriut

Ndryshon moti, këto janë temperaturat për sot dhe fundjavë në Maqedoninë e Veriut

Gjatë ditës së sotme në Maqedoninë e Veriut do të mbizotërojë mot me re dhe me reshje shiu herë pas here. Reshjet do të jenë më intensive gjatë paradites në pjesët jugore dhe lindore të vendit. Temperaturat për ditën e sotme parashihet të lëvizin nga 14 deri në 15 °C.

Dita e shtunë do të mbajë mot pjesërisht me re. Temperaturat do të lëvizin prej 9 deri në 17 °C.

Edhe të dielën do të mbajë mot pjesërisht me re. Temperatura pritet të lëvizin nga 11 deri në 19 °C. /Motilokal.com