Mot përvëlues sot dhe nesër në Kosovë

Mot përvëlues sot dhe nesër në Kosovë

I nxehti afrikan pritet ta godet edhe Kosovë, duke sjell mot shumë të nxehtë, me kthjellime dhe diell.

Sipas parashikimit të Motilokal.com sot në Kosovë do mbajë mot i nxehtë, i kthjellët dhe me diell. Temperaturat e ajrit gjatë ditës së sotme do të luhatën nga 25 deri në 31 °C.

Edhe e enjtja do të jetë me mot të nxehtë, të kthjellët dhe me diell. Temperaturat do të lëvizin nga 23 deri në 35 °C. /Motilokal.com