Sot dhe nesër mot me shi në Shqipëri

Sot dhe nesër mot me shi në Shqipëri

Moti sot në vendin tonë priten vranësira mesatare të dendura të pasuara me reshje shiu dhe stuhi në zonën perëndimore dhe zonën qendrore.

Temperaturat për ditën e sotme parashihet të lëvizin prej 22 deri në 26 °C. Era do të fryjë 1 m/s në drejtim të perëndim-veriperëndimit.

Ndërsa moti për ditë e nesërme pritet të jetë me shi, ku temperaturat do të lëvizin nga 21 deri në 27 °C. /Motilokal.com