Tërmet në detin Adriatik

Tërmet në detin Adriatik

Një tërmet me magnitudë 3.0 shkallës së riterit është regjistruar rreth orës 10:18 minuta në Durrës.

Sipas të dhënave nga Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane, epiqendra e tërmeti ka qenë në detin Adriatik, rreth 8 kilometra thellësi, rreth 36 kilometra në veriperëndim të Tiranës dhe 20 kilometra në veriperëndim të Shijakut.

Kjo ka bërë që lëkundjet të ndihen edhe në Tiranë. Dridhje toke janë ndierë edhe dje në Shqipëri./Motilokal.com