Si do të jetë moti në Mal të Zi sot dhe gjatë ditëve të ardhshme?

Si do të jetë moti në Mal të Zi sot dhe gjatë ditëve të ardhshme?

Parashikimi i moti për ditën e premte në Mal të Zi, do të mbajë mot i kthjellët dhe me diell. Temperaturat do të lëvizin nga 16 deri në 21 °C. Era do të fryjë 5 m/s në drejtim të perëndimit dhe veriperëndimit.

Mot të kthjellët dhe me diell do të kemi edhe përgjatë ditës së shtunë. Temperaturat parashihet të lëvizin prej 15 deri në 22 °C. Era do të fryjë 2 m/s në drejtim të perëndimit.

Të dielën do të mbajë mot pjesërisht me re, pasdite vranësira dhe reshje të lehta shiu. Temperatura gjatë ditës pritet të sillen prej 17 deri në 21 °C. Era do të fryjë 3 m/s në drejtim të jugperëndimit./Motilokal.com