Moti me diell dhe vranësira mesatare për sot dhe fundjavë në Maqedoni

Moti me diell dhe vranësira mesatare për sot dhe fundjavë në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot i kthjellët dhe me diell. Temperaturat do të lëvizin nga 11 deri në 21 °C. Era do të fryje me shpejtësi 2 m/s në drejtim të veriut dhe veriperëndimit.

Ndërsa të shtunën do kemi mot pothuajse të kthjellët dhe pjesërisht me re. Temperaturat pritet të lëvizin prej 10 deri në 23 °C. Era do të fryje me shpejtësi 3 m/s në drejtim të veriut dhe veriperëndimit.

E diela do të mbajë mot pothuajse të kthjellët, pasdite priten edhe reshje të lehta shiu. Temperaturat do të luhatën prej 13 deri në 22 °C. Era do të fryje me shpejtësi 2 m/s në drejtim të lindjes dhe juglindjes./Motilokal.com