Moti sot me diell – fundjava me vranësira në Mal të Zi

Moti sot me diell – fundjava me vranësira në Mal të Zi

Parashikimi i moti për ditën e hënë në Mal të Zi, do të mbajë mot i kthjellët. Temperaturat do të lëvizin nga 10 deri në 15 °C. Era do të fryjë 2 m/s në drejtim të jugperëndimit.

Dita e shtunë do të jetë me mot pjesërisht me re. Temperaturat parashihet të lëvizin prej 10 deri në 16 °C. Era do të fryjë 2 m/s në drejtim të jugperëndimit.

Të dielën do të kemi mot me vranësira. Temperatura gjatë ditës pritet të sillen prej 10 deri në 18 °C. Era do të fryjë 2 m/s në drejtim të jugut dhe juglindjes./Motilokal.com