Si pritet të jetë moti sot dhe fundjavë në Maqedoni?

Si pritet të jetë moti sot dhe fundjavë në Maqedoni?

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot pjesërisht me re në orët e para të ditës, ndërsa pasdite mot i kthjellët. Temperaturat do të lëvizin nga 9 deri në 19 °C.

Dita e shtunë do të jetë me vranësira me mot të kthjellët. Temperaturat pritet të lëvizin prej 7 deri në 23 °C.

E diela do të mbajë mot me vranësira dhe pjesërisht me re. Temperaturat do të luhatën prej 14 deri në 13 °C./Motilokal.com