Fundjava në Kosovë, kryesisht me diell dhe e ngrohtë

Fundjava në Kosovë, kryesisht me diell dhe e ngrohtë

Parashikimi i motit për këtë fundjavë do të jetë i ngrohtë, kryesisht me diell, ndërsa nga e diela do të kemi mot me vranësira dhe java e ardhshme me shi.

Sipas motilokal.com dita e premte do të mbajë mot i kthjellët dhe me diell. Temperaturat do të lëvizin nga 8 deri në 20 °C. Era do të fryje me shpejtësi 5 m/s në drejtim të veriut dhe verilindjes.

Paraditja e ditës së shtunë do të jetë me mot të kthjellët, ndërsa pasditja pjesërisht me re. Temperaturat do të luhatën prej 10 deri në 20 °C. Era do të fryje me shpejtësi 2 m/s në drejtim të jugperëndimit.

Mëngjesi i së dielës do të nisë me vranësira, nga mesdita me vranësira. Temperaturat do të luhaten nga 11 deri në 23 °C. Era do të fryje me shpejtësi 3 m/s në drejtim të perëndimit dhe jugperëndimit./Motilokal.com