Mësoni si do të jetë moti për këtë fundjavë në Shqipëri

Mësoni si do të jetë moti për këtë fundjavë në Shqipëri

Moti në Shqipëri parashikohet të mbajë mot tipik pranveror me diell dhe i ngrohtë që do të mbizotërojë në pjesën më të madhe të vendit.

Dita e premte do të mbajë mot pjesërisht me re në orët e para të ditës, ndërsa pasditja me mot të kthjellët. Temperaturat do të luhatën nga 11 deri në 18 °C.

Paraditja së shtunës do të jetë me mot pothuajse të kthjellët, kurse pasditja pjesërisht me re. Temperaturat parashihet të lëvizin prej 11 deri në 20 °C. Era do të fryje me shpejtësi 1 m/s në drejtim të veriperëndimit.

Ndërsa të dielën do të kemi mot me vranësira dhe pjesërisht me re. Temperaturat do të sillen prej 12 deri në 23 °C. /Motilokal.com