Ja si parashikohet moti të premten dhe fundjavë në Mal të Zi

Ja si parashikohet moti të premten dhe fundjavë në Mal të Zi

Moti të premten në Mal të Zi do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira e intervale me diell dhe erëra herë-herë të forta.

Dita e shtunë do të jetë paradite pjesërisht me vranësira e diell, ndërsa nga pasditja me vranësira e reshje shiu.

E diela pritet të mbajë paradite me vranësira e reshje shiu dhe erëra, ndërsa nga mesdita me intervale me diell.

/Motilokal.com