Mësojeni motin për këtë javë në Shqipëri

Mësojeni motin për këtë javë në Shqipëri

Moti në ditët e para të javës në Shqipëri do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme, kryesisht me diell, por nuk do të mungojnë ditët me shi.

Dita e parë e javës e hëna do të mbajë mot me kthjellime dhe vranësira, në viset malore mundësi për riga të dobëta shiu.

Të martën pritet mot me vranësira dhe periudha me diell.

E mërkura parashikohet të jetë me mot pjesërisht të vranët dhe periudha me diell, mundësi për riga të dobëta shiu kryesisht orëve të pasdites dhe mbrëmjes.

/Motilokal.com