Ky është parashikimi i motit të dielën në Maqedoni

Ky është parashikimi i motit të dielën në Maqedoni

Moti të dielën në Maqedoni parashihet pjesërisht me vranësira e erë të dobët deri mesatare nga jugu. Pasdite dhe kah fundi i ditës kryesisht në pjesët perëndimore do të ketë reshje lokale shiu dhe fjolla bore, në male dhe në disa vende më të larta borë.

Të dielën termometri pritet të shënojë temperatura prej 0 deri në 3 °C.

/Motilokal.com