Ja si do të jetë situata sinoptike në Mal të Zi

Ja si do të jetë situata sinoptike në Mal të Zi

Ditën e hënë në Mal të Zi pritet të ketë një mot pjesërisht me re dhe periudha me diell.

Gjatë ditës së martë, moti pritet të jetë intervale me diell, por edhe me vranësira dhe reshje lokale të shiut. Do të ketë vranësira të shpeshta, por dielli do të dalë ndonjëherë midis tyre. Temperaturat pritet të jenë relativisht të larta, ndërsa erërat priten të jenë mesatare.

E mërkura pritet të sjellë një mot pjesërisht me vranësira dhe reshje lokale të shiut në pjesën e parë të ditës. Ndonëse fillimi i ditës mund të jetë i mbylltë me re, dielli pritet të dalë ndonjëherë midis vranësirave. Temperaturat priten të jenë të larta dhe të ngrohta.

/Motilokal.com