Javë me mot të ndryshueshëm në Maqedoni

Javë me mot të ndryshueshëm në Maqedoni

Moti të hënën në Maqedoninë e Veriut do të jetë paradite me diell e vranësira të ulëta deri mesatare. Pasdite do të jetë i paqëndrueshme me reshje lokale të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të fortë.

Dita e martë do të mbajë paradite me diell e vranësira mesatare, ndërsa pasdite vende-vende jostabile me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të fortë.

E mërkura do të jetë paradite me diell e vranësira mesatare, ndërsa pasdite do të ketë paraqitje lokale të jostabilitetit me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima të rralla.

/Motilokal.com