Mot me rrebeshe shiu e bubullima në Kosovë

Mot me rrebeshe shiu e bubullima në Kosovë

Moti këtë fillim jave në Kosovë parashikohet të jetë i ndryshueshëm, me diell, shi, bubullima dhe shkarkime rrufesh.

Gjatë këtyre ditëve parashihen edhe rrebeshe shiu me rrufe, kryesisht pasditeve dhe mundësi për breshër.

E hëna do të mbajë mot me diell, vranësira, parashihen reshje të dobëta shiu.

Dita e marte do të jetë kryesisht me vranësira e reshje shiu, reshjet parashihen të jenë intensive në formën e rrebesheve të shoqëruara me bubullima e shkarkime rrufesh, mundësi për breshër.

Të mërkurën pritet të mbajë mot pjesërisht me vranësira, kohëpaskohe me reshje lokale shiu.

/Motilokal.com