Ç'mot pritet të mbajë në Gjermani?

Ç'mot pritet të mbajë në Gjermani?

Gjatë fillimit të javës në disa qytete të Gjermanisë pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe ngrohtë, nuk përjashtohet mundësia e vranësirave dhe vende-vende reshjet e shiut.

Në Berlin të hënën pritet të mbajë mot me diell. Temperaturat për ditën e hënë do të luhatën nga 16 deri në 24 °C. Të martën parashihet mot pjesërisht me re e intervale me diell, me temperatura 16 deri në 24 °C. E mërkura parashihet me mot pjesërisht me re. Temperatura pritet të luhaten nga 18 deri në 28 °C.

Parashikimi i motit për ditën e hënë në Munih do të jetë kryesisht me vranësira e reshje lokale shiu. Temperaturat gjatë kësaj dite do të sillen nga 15 deri në 20 °C. Moti të martën në Munih parashihet të mbajë me kthjellime e diell. Temperaturat do të luhaten nga 13 deri në 22 °C. Me kthjellime e diell pritet të jetë dita e mërkurë, ku temperaturat do të sillen nga 15 deri në 22 °C.

Të hënën në Frankfurt moti do të mbajë mot me diell. Temperaturat do të lëvizin nga 15 deri në 25 °C. Ndërsa të martën do të jetë pjesërisht me vranësira dhe reshje të dobëta shiu. Temperatura do të luhaten nga 16 deri në 24 °C. E mërkura parashihet të mbajë me kthjellime e diell, vranësira e riga shiu. Termometri pritet të shënon temperatura prej 15 deri në 23 °C.

Moti të hënën në Hamburg do të mbajë mot me diell. Temperaturat e ajrit gjatë ditës së hënë do të luhatën nga 15 deri në 24 °C. Ndërkaq, të martën pritet të kemi mot pothuajse të kthjellët e diell, me temperatura nga 19 deri në 26 °C. Dita e mërkurë do të mbajë mot kryesisht me diell. Temperatura do të lëvizin prej 13 deri në 24 °C.

E hëna në Shtutgart do të jetë kryesisht me diell. Temperaturat gjatë kësaj dite do të sillen nga 15 deri në 23 °C. Moti të martën në Shtutgart parashihet të mbajë me re dhe diell. Temperaturat do të luhaten nga 15 deri në 23 °C. Me diell pritet të jetë dita e mërkurë, ku temperaturat do të sillen nga 14 deri në 22 °C.

/Motilokal.com