Ja si parashikohet të mbajë moti në Maqedoni

Ja si parashikohet të mbajë moti në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të mbajë paradite me diell e vranësira të ulëta deri mesatare, nga mesdita do të kemi mot jostabil me reshje lokale të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të fortë, në formën e stuhive dhe breshër.

Dita e shtunë do të jetë paradite me vranësira mesatare, nga mesdita mot jostabil e reshje lokale të dendura shiu, bubullima dhe erë të fortë, mundësi edhe për breshër.

E diela pritet të mbajë paradite me vranësira mesatare, nga mesdita mot jostabil e reshje lokale të dendura shiu, bubullima dhe erë të fortë, në formën e stuhive me kushte për shfaqje të izoluar të breshrit.

/Motilokal.com