Ky është moti për sot dhe fundjavë në Mal të Zi

Ky është moti për sot dhe fundjavë në Mal të Zi

Moti sot në Mal të Zi do të mbajë  ngrohtë, kryesisht me kthjellime dhe diell. Temperatura pritet të arrijë deri në 19 gradë Celsius.

Dita e shtunë do të jetë me mot pjesërisht me re paradite, ndërsa pasdite kthjellët e me diell.

E diela pritet të mbajë mot pothuajse i kthjellët përgjatë paradites, kurse pasdite pjesërisht me vranësira, në mbrëmje priten reshje shiu.

/Motilokal.com