Mot pranveror në Maqedoni

Mot pranveror në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell e vranësira të vogla lokale dhe me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi jugperëndimor.

Dita e shtunë do të mbajë mot me diell e vranësira të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi perëndimor. Pasdite dhe kah fundi i ditës do të ketë kushte për reshje lokale të rrëmbyeshëm dhe vranësira të rralla.

E diela pritet të mbajë mot me diell e vranësira të ulëta deri në mesatare.

/Motilokal.com