Moti sot dhe fundjavë në Maqedoninë e Veriut

Moti sot dhe fundjavë në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Do të fryjë erë mesatare në drejtim të veriut.

Temperaturat do të lëvizin prej 17 deri në 19 °C.

E shtuna do të jetë kryesisht me mot të kthjellët, temperaturat do të arrijnë deri në 26 °C.

Ngjashë pritet të jetë edhe e diela. /Motilokal.com