Sot dhe nesër kohë e mirë për plazh, e diela me shi

Sot dhe nesër kohë e mirë për plazh, e diela me shi

Parashikimi i motit për vendin tonë për ditën e sotme do të jetë mot i kthjellët vende vende me mundesi reshje shiu.

Temperaturat do të lëvizin 21 deri 27 °C. Dita e shtunë do të jetë e mirë për plazh me temperatura deri në 27 °C, por të dielën rikthehen stuhitë dhe reshjet e shiut. Temperaturat për ditën e dielë do të lëvizin prej 20 deri në 25 °C.

Fillimi i javës nis me mot të kthjellet, por mesdita dhe pasditja me reshje shiu ne vendet malore. /Motilokal.com