Ja çfarë moti na pret sot dhe nesër në Maqedoni

Ja çfarë moti na pret sot dhe nesër në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ftohtë me vranësira të ulëta deri mesatare dhe me erë të lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi verilindor. Temperaturat e ajrit gjatë ditës së sotme do të luhatën nga -6 deri në 1 °C.

E enjtja do të mbajë mot shumë të ftohtë në mëngjes, gjatë ditës me diell me pak vranësira. Temperaturat do të lëvizin nga -4 deri në 3 °C.

/Motilokal.com