Reshjet e shiut dhe erërat e forta shkulin pemët, bllokojnë aksin Gjirokastër – Kakavijë

Reshjet e shiut dhe erërat e forta shkulin pemët, bllokojnë aksin Gjirokastër – Kakavijë

Stuhitë me shi dhe erërat e forta që kanë goditur dje vendin tonë, në qarkun e Gjirokastrës ka shkaktuar probleme në qarkullimin e automjeteve. Nga reshjet e mëdha të shiut dhe erërave të forta një pemë është shkulur, duke bllokuar aksin rrugor Gjirokastër-Kakavijë.

ARRSH së bashku me kontraktorin e mirëmbajtjes ndërhynë menjëherë kanë dalë për të normalizuar normalizuar qarkullimin në këtë aks rrugor. /Motilokal.com