Louis Vuitton nxjerr në shitje çizmet që imitojnë këmbën e një femre, çmimi i tyre është marramendës

Louis Vuitton nxjerr në shitje çizmet që imitojnë këmbën e një femre, çmimi i tyre është marramendës

Marka e modës Louis Vuitton ka lëshuar së fundmi çizme që imitojnë këmbën e një gruaje.

Qëllimi i këtij edicioni të modës është të krijojë një iluzion optik, dhe ato janë krijuar për të imituar këmbën e një gruaje në atë mënyrë që të duken si këpucë të zeza me taka dhe çorape të bardha sipër kyçeve.

Çizmet mund të blihen në versione të shkurtra dhe të gjata, por kur bëhet fjalë për materialin që imiton lëkurën e njeriut, ato vijnë në dy ngjyra. Çmimi aktual i këtyre çizmeve në faqen zyrtare të Louis Vuitton është 2,470 dollarë amerikanë.

TikTokerja Isabelle Allain, e cila ndiqet nga më shumë se 1.4 milion njerëz, ndau entuziazmin e saj për këto çizme, duke thënë se i donte që në momentin që i pa në pasarelë.

Megjithatë, ndjekësit e saj në përgjithësi nuk janë entuziastë për çizmet dhe shumica prej tyre mendojnë se janë shumë të shtrenjta.

Për të kujtuar, çizmet nga koleksioni i ri Louis Vuitton janë vetëm disa nga publikimet e pazakonta të modës së lartë në vitet e fundit. Gjegjësisht, markat Balenciaga dhe MSCHF kanë tërhequr vëmendjen në treg edhe me këpucët e tyre. Kështu Balenciaga ka shitur banesa baleti të destinuara për meshkuj me një çmim prej 750 eurosh, ndërsa MSCHF ka hedhur në treg çizmet e kuqe të kllounit me një çmim prej rreth 315 euro.

/Motilokal.com