Moti në Prizren

12 Prill E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
15:00
Me diell
23°
0
29.6%
4 m/s - 4
18:00
I kthjellët
17°
0
46%
2 m/s - 2.4
21:00
I kthjellët
17°
0
55.4%
2 m/s - 1.7
00:00
I kthjellët
15°
0
64%
1 m/s - 1.4

Premierliga Angleze do të përdorë teknologjinë e pozicionit jashtë loje gjysmë të automatizuar

2024-04-12 09:29:57
13 Prill E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Me diell
15°
0
68.7%
1 m/s - 1
12:00
Pjesërisht me re
22°
0
44.7%
4 m/s - 3.8
18:00
I kthjellët
18°
0
51.2%
3 m/s - 2.8
00:00
I kthjellët
15°
0
54.2%
1 m/s - 1.2
14 Prill E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
15°
0
57.4%
1 m/s - 1.4
12:00
Me diell
24°
0
30.9%
2 m/s - 2.4
18:00
I kthjellët
18°
0
40.9%
1 m/s - 1.2
00:00
I kthjellët
12°
0
45.1%
2 m/s - 1.9
15 Prill E hënë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Me diell
17°
0
54.5%
2 m/s - 1.7
12:00
Pjesërisht me re
26°
0
23.3%
4 m/s - 3.9
18:00
Pjesërisht me re
16°
0
57.8%
2 m/s - 2.2
00:00
Pjesërisht me re
14°
0
42.2%
2 m/s - 2.2
16 Prill E martë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
17°
0
51.2%
2 m/s - 1.5
12:00
Pjesërisht me re
24°
0
34.2%
5 m/s - 4.6
18:00
Pjesërisht me re
16°
0.3
72.3%
1 m/s - 0.8
00:00
Pjesërisht me re
13°
0.1
75.7%
2 m/s - 1.5
17 Prill E mërkurë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
15°
0.1
65.9%
0 m/s - 0.4
12:00
Shi
19°
2.9
46.2%
5 m/s - 4.5
18:00
Reshje të lehta shiu
10°
0.7
80.6%
5 m/s - 4.5
00:00
Pjesërisht me re
8°
0
62.1%
4 m/s - 3.9
18 Prill E enjte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
9°
0
60%
3 m/s - 3
12:00
Pothuajse i kthjellët
14°
0
37.2%
5 m/s - 4.5
18:00
Pjesërisht me re
9°
0
56.1%
2 m/s - 1.7
00:00
Reshje të lehta shiu
5°
0.5
63.8%
1 m/s - 0.7
19 Prill E premte
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pothuajse i kthjellët
9°
0.5
69.4%
1 m/s - 0.5
12:00
Pothuajse i kthjellët
16°
0
39.7%
4 m/s - 3.7
18:00
I kthjellët
9°
0
70.1%
1 m/s - 1.2
00:00
Pjesërisht me re
6°
0
78.9%
1 m/s - 0.6
20 Prill E shtunë
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Pjesërisht me re
7°
0.4
73.9%
1 m/s - 1
12:00
Shi
11°
2.8
60.5%
1 m/s - 1.1
18:00
Shi i madh
9°
7.6
92.1%
0 m/s - 0.1
00:00
Shi i madh
8°
10.1
93%
1 m/s - 0.6
21 Prill E diel
Ora
Temperatura °C
Reshje
Lagështia
Era
06:00
Shi i madh
7°
18.7
96.3%
1 m/s - 1
12:00
Shi
7°
3.8
86.5%
1 m/s - 0.6
18:00
Pjesërisht me re
7°
0
91.8%
1 m/s - 1.1

Prizren

Prizreni është qytet në pjesën jug-perëndimore të Kosovës si dhe i dyti në Kosovë për nga madhësia dhe popullsia pas Prishtinës. Prizreni po ashtu është qendër e komunës dhe rajonit me të njëjtin emër. Qyteti ka një popullsi prej rreth 170,000 banorësh, shumica Shqiptarë. Komuna mendohet të ketë rreth 221,000 banorë, përfshi këtu vetë qytetin dhe 76 fshatrat që e përbëjnë. Gjindet në afërsi të Bjeshkëve të Sharrit në Kosovën jugore, rajoni kufizohet me Shqipërinë dhe Maqedoninë.